Reevol

CES מול MWC מול Hannover Messe: איזה יריד, מתי ולמה

השוואה לפי קטגוריות בין ירידי הסחר המובילים במערב: פרופיל הקונים, איכות הלידים, עלויות, ואילו יצואנים מקבלים את ה-ROI הטוב ביותר מכל אחד מהם.

By Hyde Woo··16 min read

CES לעומת MWC לעומת Hannover Messe: איזו תערוכה, מתי ולמה

הבחירה בין CES, MWC Barcelona ו-Hannover Messe אינה החלטת שיווק. זו החלטת תפעול בשווי $50,000 ומעלה. בחירה שגויה תגרום לכם להשקיע חודשים בהכנות כדי לפגוש קונים שלא רוכשים את הקטגוריה שלכם. בחירה נכונה תכווץ שישה חודשי פיתוח מכירות לארבעה ימים.

המדריך מפרק את שלוש התערוכות לפי הרכב קהל, עלות כוללת למציג, דרישות מכס ולוגיסטיקת ויזה. תמצאו מטריצת החלטה המתאימה קטגוריות מוצר לתערוכות, בנוסף לציר הזמן הנדרש כדי לבצע בלי לרדוף בדקה התשעים.

למה ההחלטה הזו חשובה: שאלת $50K+ עבור מציגים בינלאומיים

העלות האמיתית "הכול כלול" של הצגה בתערוכה גדולה

שטח התצוגה הוא העלות הגלויה. לעיתים נדירות היא הגדולה ביותר.

סטנד בגודל 20 מ״ר ב-Hannover Messe עולה €8,000–€12,000 לשטח בלבד. הוסיפו בניית סטנד (€15,000–€40,000), חשמל ואינטרנט (€2,000–€5,000), נסיעות לצוות של ארבעה (€6,000–€12,000), לינה בתקופת שיא התערוכה (€4,000–€8,000), שילוח ציוד הדגמה (€3,000–€15,000), חומרים שיווקיים ונותני־חסות קטנים (€2,000–€5,000), ואוכל ובידור (€2,000–€4,000).

סה״כ: €42,000–€101,000 לנוכחות צנועה בתערוכה אחת.

ב-CES או MWC, החליפו לדולרים או אירו בטווחים דומים, ואז הוסיפו עמלות ATA Carnet, חיובי עמיל מכס ועלות אלטרנטיבית של זמן הצוות.

מה מפעילים חוצי גבולות טועים בבחירת התערוכה

שלוש טעויות דומיננטיות:

מרדף אחר יוקרה במקום התאמה. CES מייצרת סיקור מדיה עצום. זה חשוב אם אתם משיקים מוצר צרכני וצריכים שרוכשים קמעונאיים יראו אתכם ב-TechCrunch. זה פחות חשוב אם אתם מייצרים חיישנים תעשייתיים וצריכים מנהלי רכש מ-OEM של רכב.

הערכת חסר של מורכבות מכס. ציוד ההדגמה שלכם חוצה גבולות באופן זמני. ללא תיעוד נכון, המכס עלול לעכב את המוצרים מעבר לדדליין להקמת הסטנד. גרוע מכך, עלולים להיות מוטלים מכסים שלא תקבלו חזרה.

התייחסות לבחירת תערוכה כאל שנתית. התערוכה הנכונה לכניסה לשוק שונה מזו לנוכחות מבוססת. סטארטאפ שמשיק חומרה עשוי להזדקק לנראות של CES. אותה חברה, שלוש שנים מאוחר יותר, עשויה להזדקק לצפיפות הקונים התעשייתיים של Hannover Messe.

מבט מהיר: CES, MWC ו-Hannover Messe ב-2025

תאריכים, מיקומים והיקף

פרמטרCES 2025MWC Barcelona 2025Hannover Messe 2025
תאריכים7–10 בינואר 20253–6 במרץ 202531 במרץ – 4 באפריל 2025
מיקוםלאס וגאס, נבדה, ארה״בברצלונה, ספרדהאנובר, גרמניה
מבקרים (2024)135,000+ מ-150+ מדינות101,000 מ-205 מדינות130,000 מ-150 מדינות
מציגים4,300+2,700+4,000
שטח תצוגה2.5 מיליון רגל רבועה נטו120,000+ מ״ר17 אולמות תצוגה
טווח מחירי שטחים$42–$55 לרגל רבועה€350–€600 למ״ר€180–€350 למ״ר
מוקד עיקריאלקטרוניקה צרכנית, טכנולוגיית רכב, בריאות דיגיטליתמובייל, קישוריות, IT ארגוניאוטומציה תעשייתית, אנרגיה, ייצור
מדינת שותפה 2025לא זמיןלא זמיןקנדה

הרכב קהל: מי באמת מגיע לכל תערוכה?

המספרים מראים היקף. הם לא מספרים אם הקונים שלכם מגיעים.

CES מושכת קמעונאים של אלקטרוניקה צרכנית, מדיה טכנולוגית, הון סיכון וצרכנים מאמצים מוקדמים. MWC מושכת מפעילי טלקום, שחקני אקו-סיסטם מובייל ומקבלי החלטות IT ארגוני. Hannover Messe מושכת צוותי רכש תעשייתי, מהנדסי ייצור ומומחי אוטומציה.

לפי Deutsche Messe AG, 70% ממבקרי Hannover Messe מחזיקים בסמכות קנייה. צפיפות מקבלי ההחלטות מסבירה מדוע ספקים תעשייתיים נותנים לה עדיפות למרות סיקור מדיה נמוך יותר לעומת CES.

את מי תפגשו? ניתוח מעמיק לפי תערוכה

התפלגות סוגי רוכשים לפי תערוכה

CES: קמעונאי טכנולוגיה צרכנית, מדיה ומאמצים מוקדמים

ה-Consumer Technology Association ממצבת את CES כבמה הגלובלית לחדשנות צרכנית. המיצוב הזה מביא סוגי קונים ספציפיים:

רוכשים קמעונאיים מ-Best Buy, Amazon, Walmart ומקבילות בינלאומיות מאתרים מוצרים לעונות הקרובות. אם אתם מוכרים מוצרים לצרכן סופי, פגישות אלו יכולות לקצר חודשים של פנייה לרוכשים.

מדיה טכנולוגית מכסה את התערוכה מכל כיוון. הדגמה משכנעת יכולה לייצר סיקור ששווה יותר מעלות הסטנד. אך חשיפה מדיה ללא הפצה קמעונאית יוצרת מודעות שלא ניתן לממש להכנסות.

הון סיכון ופיתוח עסקי תאגידי מגיעים לזהות יעדי רכישה והזדמנויות השקעה. סטארטאפים בחומרה המחפשים מימון נהנים מגישה מרוכזת.

מי חסר: רכש תעשייתי. מקבלי החלטות בייצור. רוכשי B2B מחוץ לטק צרכני. אם אתם מוכרים למפעלים ולא לצרכנים, הגעה ל-CES משמעה לשלם מחירי לאס וגאס כדי לפגוש קהל לא מתאים.

MWC: מפעילי טלקום, IT ארגוני ואקו-סיסטם מובייל

MWC Barcelona משמשת כמפגש השנתי של תעשיית המובייל. ה-GSMA מדווחת על 1,100+ מנכ״לים שנכחו ב-2024, משקף צפיפות הנהלה בכירה.

מפעילי טלקום שולחים צוותים טכניים ומסחריים להערכת ציוד רשת, פלטפורמות תוכנה וחדשנות שירותים. אם אתם מוכרים למפעילים, MWC מרכזת את קוני היעד שלכם.

מקבלי החלטות IT ארגוני מגיעים עבור אבטחת מובייל, ניהול מכשירים ופתרונות קישוריות. המסלול הארגוני גדל כשמובייל הופך לתשתית ולא לגאדג׳ט צרכני.

שחקני אקו-סיסטם מובייל כוללים מפתחי אפליקציות, יצרני מכשירים, ספקי רכיבים וחברות פלטפורמה. תוכנית 4YFN (Four Years From Now) מארחת 1,000+ סטארטאפים לשיתופי פעולה והשקעות.

מי חסר: רוכשים קמעונאיים. ייצור תעשייתי. ציוד כבד. ההשפעה הכלכלית השנתית של €500 מיליון בברצלונה נובעת ממשתתפים ממוקדי קישוריות, לא מ-B2B כללי.

Hannover Messe: רכש תעשייתי ומקבלי החלטות בייצור

Hannover Messe פועלת אחרת מ-CES ו-MWC. פחות מופע מדיה, יותר פגישות רכש.

צוותי רכש תעשייתי מגיעים עם מנדטים ספציפיים לאיתור ספקים. הם מעריכים ציוד אוטומציה, רכיבים תעשייתיים, מערכות אנרגיה וטכנולוגיות ייצור. שיעור מקבלי ההחלטות (70%) אומר ששיחות מובילות להזמנות רכש, לא רק לכרטיסי ביקור.

מהנדסי ייצור מעריכים מפרטים טכניים ודרישות אינטגרציה. הם משפיעים על ההחלטה גם כשאינם מחזיקים בסמכות הסופית.

משלחות סחר ממשלתיות משתמשות ב-Hannover Messe לפיתוח כלכלי. תוכנית מדינת השותפה (קנדה ב-2025) מביאה משלחות לאומיות מרוכזות המחפשות ספקים ושותפים.

Germany Trade & Invest מציינת שגרמניה מארחת שני שלישים מהתערוכות המובילות בעולם, עם 60% מציגים זרים. Hannover Messe ממחישה את המיקוד התעשייתי הבינלאומי.

מי חסר: קמעונאות צרכנית. מדיה שמחפשת השקות ויראליות. הון סיכון ממוקד אפליקציות צרכניות. Hannover Messe משרתת B2B תעשייתי, לא שוק צרכני.

פירוט עלויות: כמה באמת תוציאו?

עלויות שטח סטנד בהשוואה (למ״ר/רגל רבועה)

רכיב עלותCES (USD)MWC ברצלונה (EUR)Hannover Messe (EUR)
שטח חשוף (למ״ר)$390-$510€350-€600€180-€350
סטנד בנוי (למ״ר)$550-$750€500-€800€280-€450
גודל סטנד מינימלי100 רגל רבועה (9.3 מ״ר)9 מ״ר9 מ״ר
תוספת פינה+15-25%+10-20%+10-15%
תוספת אי+30-50%+25-40%+20-30%

עלויות שטח משתנות לפי מיקום באולם, נראות ותזמון ההזמנה. הזמנה מוקדמת (6+ חודשים מראש) חוסכת בדרך כלל 10–15%.

נסיעות, לינה והוצאות חבויות לפי יעד

לאס וגאס (CES): מלונות ליד מרכז הכנסים של לאס וגאס עולים $300–$600 ללילה בזמן CES. המרחק מרוב השווקים הבינלאומיים מוסיף לעלות הטיסות. צפו ל-$2,500–$4,000 לאדם עבור נסיעות ולינה.

ברצלונה (MWC): מלונות במרחק הליכה מ-Fira Gran Via מגיעים ל-€400–€700 ללילה בזמן MWC. המיקום באירופה מפחית עלויות נסיעה לצוותים מאיחוד אירופי. תקצבו €1,500–€3,000 לאדם.

האנובר (MWC): קיבולת המלונות המוגבלת בעיר מייצרת לחץ מחירים בתקופת התערוכה. צפו ל-€250–€450 ללילה, כאשר מציגים רבים לנים בערים סמוכות ונוסעים יומית. תקצבו €1,200–€2,500 לאדם.

הוצאות חבויות בכל התערוכות:

  • חיבורי חשמל: $500–$2,000
  • אינטרנט/WiFi: $300–$1,500
  • השכרת ריהוט: $1,000–$5,000
  • מערכות איסוף לידים: $500–$1,500
  • ניקיון סטנד: $200–$500
  • אחסון: $300–$1,000

תרחישי תקציב: סטנד סטארטאפ לעומת נוכחות מלאה

נוכחות סטארטאפ (סטנד 9–20 מ״ר, צוות 2–3): $25,000–$45,000

נוכחות מלאה (סטנד 50–100 מ״ר, צוות 6–10): $90,000–$150,000+

המספרים אינם כוללים עלות אלטרנטיבית. צוות של ארבעה שמקדיש שבועיים להכנות ולהשתתפות מייצג הסחת משאבים משמעותית.

שכבת המכס והלוגיסטיקה: מה שהמתחרים לא מספרים

חלק זה מבדיל בין מי שהציגו בינלאומית לבין מי שרק קראו על כך.

יסודות ATA Carnet: מסמך אחד לשלושה יעדים

ATA Carnet מתפקד כ"דרכון" לסחורות. הוא מאפשר ייבוא זמני של ציוד הדגמה, דוגמאות וכלים מקצועיים ללא תשלום מכסים או הפקדת ערבויות בכל מדינה.

מערכת ה-ICC ATA Carnet פועלת ב-87 מדינות וטריטוריות. שלושת היעדים (ארה״ב, ספרד/האיחוד האירופי, גרמניה/האיחוד האירופי) מקבלים ATA Carnet.

דרישות מפתח:

  • יש לייצא מחדש את הסחורות בתוך 12 חודשים
  • פריטים חייבים להיות ניתנים לזיהוי (מספרי סידורי, תיאורים)
  • ערך ה-Carnet חייב לכסות את הערך המסחרי של הסחורות
  • העיבוד לוקח 24–48 שעות דרך לשכות המסחר הלאומיות

מה משתבש: מציגים רושמים פריטים באופן כללי מדי ("ציוד אלקטרוני" במקום מספרי דגם ספציפיים), ואז נתקלים באתגרים כשלא קיים התאמה בין הפריטים למסמכים. אחרים שוכחים חותמות יציאה, ויוצרים חבות למכסים שמעולם לא היו צריכים לשלם.

עלות: עמלות Carnet הן בדרך כלל 1–3% מערך הסחורות, בתוספת אגרת עיבוד ללשכת המסחר ($200–$500). השוו זאת למכסים פוטנציאליים של 5–25% בייבוא ללא הוראות ייבוא זמני.

ייבוא זמני ללא ATA Carnet: TIB בארה״ב לעומת Temporary Admission באיחוד האירופי

לא כל מציג צריך Carnet. יש חלופות, לכל אחת יתרונות וחסרונות.

US Temporary Importation Under Bond (TIB): מאפשר ייבוא זמני פטור מכס לתערוכות. דורש הפקדת ערבות (בדרך כלל 110% מהמכסים הפוטנציאליים) ועבודה עם עמיל מכס. יותר ניירת מ-Carnet, אך זמין לפריטים שלא מכוסים בקטגוריות Carnet.

האיחוד האירופי – קבלה זמנית: קוד המכס של האיחוד מספק הקלה לייבוא זמני של פריטי תצוגה. דורש הצהרת מכס ועשוי לדרוש ערובה. פשוט יותר למציגים מבוססי האיחוד; מורכב יותר למי שמחוץ לאיחוד.

מתי להשתמש בכל אחד:

  • ATA Carnet: ריבוי מדינות, ערך גבוה, תערוכות חוזרות
  • TIB: תערוכה בארה״ב בלבד, פריטים לא כשירים ל-Carnet, אירוע חד-פעמי
  • קבלה זמנית באיחוד האירופי: תערוכה באיחוד, מציג מבוסס איחוד, ערך נמוך יותר

לוחות זמנים לשילוח ובחירת משלח בינלאומי

לוגיסטיקת תערוכות עובדת עם דדליינים קשוחים. אם תפספסו את חלון ההקמה, המוצרים יישבו במחסן בזמן שתסבירו דלפקים ריקים ללקוחות פוטנציאליים.

דרישות ציר זמן:

  • שילוח ימי ללאס וגאס: 6–8 שבועות מאסיה, 4–6 שבועות מאירופה
  • שילוח אווירי ללאס וגאס: 5–10 ימים, עולה פי 3–5 מול ים
  • שילוח ימי לברצלונה/האנובר: 4–6 שבועות מאסיה, 1–2 שבועות בתוך אירופה
  • שילוח אווירי לברצלונה/האנובר: 3–7 ימים

קריטריונים לבחירת משלח:

  • ניסיון בלוגיסטיקת תערוכות (לא רק שילוח כללי)
  • יכולת עמילות מכס ביעד
  • ניסיון בטיפול ב-ATA Carnet
  • תיאום מסירה באתר עם מתחם התערוכה
  • יכולת לוגיסטיקה חזור

בקשו המלצות ממציגים בתערוכה היעדית. משלח כללי לעיתים קרובות מעריך בחסר את הדרישות הספציפיות לתערוכות: חלונות מסירה מדויקים, נהלי גישה למתחם, ותוצאות העיכוב.

ויזה וכניסה לצוותי מציגים

כניסה לארה״ב: ESTA, ויזת B1 ומה ש-CPB שואלים

CES מחייבת אישור כניסה לארה״ב לחברי צוות שאינם אזרחי ארה״ב.

ESTA (תוכנית פטור מאשרה): אזרחים מ-41 מדינות יכולים להגיש בקשה מקוונת לאישור ESTA. תקף לשנתיים, כניסות מרובות. עלות $21. הגישו לפחות 72 שעות לפני הטיסה; מוקדם יותר עדיף.

ויזת עסקים B1: נדרשת למי שלא כשיר ל-ESTA. מגישים בשגרירות/קונסוליה של ארה״ב. זמני טיפול משתנים מימים לחודשים לפי מיקום. התחילו מוקדם.

מה קציני CBP שואלים: "מה מטרת הביקור?" תשובה: השתתפות/הצגה ב-CES. "איפה אתם עובדים?", "כמה זמן תשהו?", "היכן תלונו?" החזיקו אישור מלון, טיסת חזור ומכתב חברה.

מה יוצר בעיות: תשובות עמומות. מידע לא עקבי. הגעה בלי כרטיס חזרה. אזכור פעילות שנשמעת כמו עבודה בשכר ולא השתתפות בתערוכה.

גישת שנגן: תוכניות הקלה לוויזות לתערוכות

MWC ו-Hannover Messe נמצאות בתחום ויזת שנגן. ויזה אחת מכסה את שני היעדים.

פטורים מוויזת שנגן: אזרחי 60+ מדינות יכולים להיכנס ל-90 ימים בכל תקופה של 180 ימים ללא ויזה. בדקו רשימה עדכנית לפני הנחה.

נדרשת ויזת שנגן: הגישו בשגרירות/קונסוליה של היעד העיקרי (ספרד ל-MWC, גרמניה ל-Hannover Messe). הטיפול לוקח 15–45 ימים. הגישו מוקדם.

הקלה למבקרי תערוכות: ספרד וגרמניה מציעות טיפול מזורז למשתתפי תערוכות. בקשו מכתב הזמנה מהמארגנים. מציגים מדווחים לעיתים על זירוז עם מסמכי התערוכה.

תכנון לצוותים רב-לאומיים

צוותים עם אזרחויות שונות מתמודדים עם מורכבות מצטברת. בעל דרכון אמריקאי ייכנס ללא ויזה בעוד בעל דרכון הודי יזדקק לויזות גם לשנגן וגם לארה״ב.

גישה תכנונית:

  1. רשמו את כל חברי הצוות והאזרחויות
  2. בדקו דרישות כניסה לכל אזרחות בכל יעד
  3. זהו את דרישת הוויזה עם זמן ההובלה הארוך ביותר
  4. בנו תוכנית לאחור מתאריכי התערוכה ללוחות זמנים להגשה
  5. הוסיפו חוצץ לעיכובים (עומסים בשגרירויות, בקשות מסמכים)

חבר צוות שנמנעה ממנו כניסה לא רק מפספס את התערוכה. הוא משאיר חורים בכיסוי הסטנד, בפגישות לקוחות וביכולת ההדגמה.

מטריצת החלטה: איזו תערוכה מתאימה לעסק שלכם?

לפי קטגוריית מוצר: אלקטרוניקה צרכנית, טלקום/IoT, ציוד תעשייתי

אלקטרוניקה צרכנית (מוצר מוגמר לקמעונאות): CES. ריכוז רוכשים קמעונאיים וכיסוי מדיה משרתים השקות ודילים הפצתיים.

תשתיות טלקום ואקו-סיסטם מובייל: MWC. מקבלי החלטות במפעילים וחברות פלטפורמה מרוכזים כאן.

ציוד תעשייתי ואוטומציה: Hannover Messe. שיעור מקבלי ההחלטות (70%) והמיקוד התעשייתי תואמים מכירות B2B לייצור.

IoT ומכשירים מקושרים: תלוי בקונה. IoT צרכני (בית חכם) → CES. IoT תעשייתי (חיישני מפעל) → Hannover Messe. IoT טלקומי (מודולי סלולר) → MWC.

טכנולוגיית רכב: CES הרחיבה משמעותית את הנוכחות האוטומוטיבית. Hannover Messe מכסה אוטומוטיב תעשייתי (ציוד ייצור). MWC עוסקת בפלטפורמות רכב מקושר.

לפי שוק יעד: כניסה לצפון אמריקה, התרחבות אירופית, השקה גלובלית

כניסה לצפון אמריקה: CES מספקת גישה לרוכשים קמעונאיים בארה״ב וכיסוי מדיה שמגיע לצרכנים בצפון אמריקה. המיקום בלאס וגאס, אף שיקר, מציב אתכם מול הרוכשים שממלאים מדפים בארה״ב.

התרחבות אירופית: Hannover Messe למוצרים תעשייתיים; MWC לטלקום/מובייל. שתיהן מספקות גישה לצוותי רכש אירופיים ולשותפי הפצה.

השקה גלובלית: CES מציעה את טווח המדיה הרחב ביותר. Hannover Messe מושכת את תמהיל הקונים התעשייתיים הבינלאומי ביותר. נוכחות ב-205 מדינות ב-MWC משקפת פריסה גלובלית של תעשיית הטלקום.

לפי שלב חברה: הופעת סטארטאפ מול מותג מבוסס

הופעת סטארטאפ: CES Eureka Park ו-MWC 4YFN מציעות תוכניות ייעודיות לסטארטאפים בעלויות נמוכות וגישה אוצרותית למשקיעים/מדיה. ב-Hannover Messe אזור Young Tech Enterprises משרת סטארטאפים תעשייתיים.

נוכחות מותג מבוסס: כל שלוש התערוכות מציעות מיקומים פרימיום למציגים מבוססים. השאלה היא התאמת קהל ולא זמינות תוכנית.

וולידציית שוק: אם אתם בוחנים התאמת מוצר-שוק, בחרו את התערוכה שבה קוני היעד שלכם מרוכזים. חשיפה רחבה פחות חשובה מפידבק מרוכשים אמיתיים.

מסגרת חישוב ROI: מדידת הצלחת תערוכה

מדדי לידים ובנצ'מרקים של עלות לליד

UFI (The Global Association of the Exhibition Industry) מדווח כי עלות יצירת לידים בתערוכות נמוכה ב-38% לעומת מכירות שטח. אותו מחקר מצביע על ROI ממוצע של $4.52 לכל $1.

הממוצעים מסתירים שונות רחבה. ה-ROI שלכם תלוי ב:

איכות לידים: 100 סריקות תגיות מסקרנים שונות מ-20 פגישות עם מנהלי רכש מוסמכים. עקבו אחר מקור הליד ורמת ההסמכה, לא רק הכמות.

חישוב עלות-לליד-מוסמך: עלות תערוכה כוללת ÷ מספר לידים מוסמכים = עלות לליד מוסמך

השוו לערוצים אחרים. אם מכירות שטח עולות $500 לפגישה מוסמכת ותערוכה עולה $300, התערוכה מנצחת ביעילות. אם תערוכה עולה $800 לליד מוסמך, שקלו מחדש את בחירת התערוכה או את ביצוע הסטנד.

מעבר ללידים: ערך נראות מותג, שותפויות ומודיעין שוק

יצירת לידים היא רק חלק מהערך.

נראות מותג: נוכחות בתערוכות מובילות מסמנת השתתפות בשוק. היעדרות עלולה לסמן חולשה למתחרים וללקוחות. זה ערך אמיתי אך קשה לכימות.

פיתוח שותפויות: תערוכות מרכזות שותפים פוטנציאליים, מפיצים וערוצים. הסכם הפצה אחד יכול לעלות על ערך הלידים הישיר.

מודיעין שוק: ארבעה ימי תצפית מתחרים, שיחות לקוח ומגמות תעשייה מזינים אסטרטגיה מעבר למכירות מיידיות.

יחסי משקיעים: עבור מחפשי מימון, נוכחות בתערוכה מספקת יעילות פגישות ואות אמינות.

המרה אחרי התערוכה: מסריקת תגית להזמנת רכש

התערוכה מסתיימת. העבודה מתחילה.

פולואפ בתוך 48 שעות: צרו קשר עם לידים מוסמכים בתוך 48 שעות כשהשיחות טריות. מייל כללי לא אפקטיבי. התייחסו לנקודות הספציפיות ולצעדים הבאים.

ציון לידים והפניה: לא כל ליד שווה. דרגו לפי סמכות קנייה, טיימליין והתאמה. הפנו למשאבי המכירות המתאימים.

דגימות ובקשות הצעת מחיר: שיחות בתערוכה יוצרות בקשות לדוגמה ו-RFQ. תספקו מהר יותר ממתחרים שפגשו את אותם קונים.

טיימליין המרה: מחזורי B2B נמשכים חודשים אחרי התערוכה. עקבו אחר הזדמנויות מקור-תערוכה לאורך הצינור. מדדו שיעורי המרה וגודל עסקאות מול מקורות אחרים.

ספר ההפעלה לציר זמנים: מתי להזמין, להגיש ולשלוח

ספירה לאחור ל-12 חודשים למציגים בינלאומיים ראשונים

דדליינים קריטיים שאסור לפספס

הזמנת שטח סטנד: 6–10 חודשים לפני התערוכה למיקומים מועדפים. הזמנות מאוחרות מקבלות שאריות.

בקשות ויזה: 3–6 חודשים לפני התערוכה למדינות הדורשות ריאיון. ESTA/פטור ויזה: מינימום 72 שעות, מומלץ שבועיים.

ATA Carnet: 4–6 שבועות לפני שילוח. זירוז אפשרי אך יקר.

שילוח ימי: 6–8 שבועות לפני התערוכה בין-יבשתי, 3–4 שבועות לאזורי.

שילוח אווירי: 2–3 שבועות לפני, כולל זמן שחרור ממכס.

ביטול מלון: בדקו מדיניות בקפידה. בתקופת תערוכה נהוגים תנאי ביטול קשיחים.

להכוונה מפורטת, עיינו במדריך ההכנה למציג בפעם הראשונה.

אחרי התערוכה: המרת לידים בינלאומיים למשלוחים מסחריים

מבקשת דוגמה למכולה ראשונה: הגשר הלוגיסטי

הצלחת תערוכה מייצרת אתגר חדש: אספקת ביקוש בינלאומי.

קונה ב-Hannover Messe מבקש דוגמאות. אתם שולחים. הוא מאשר. עכשיו הוא רוצה מכולה למחסן בשטוטגרט. המורכבות הלוגיסטית שהביאה את ציוד ההדגמה לתערוכה חלה כעת על משלוחים מסחריים.

משלוחי דוגמאות: חבילות קטנות באמצעות שליחים אקספרס (DHL, FedEx, UPS) מתאימות לשלב זה. שחרור ממכס פשוט לשווי נמוך. צרפו חשבוניות מסחריות וסיווג סיווג HS code מדויק.

הזמנות מסחריות ראשונות: משלוחים גדולים דורשים משלח, עמיל מכס, ולעיתים רישוי ייבוא לפי קטגוריה. הקונה עשוי לטפל בשחרור (תנאי DDP) או לצפות למסירה לא משוחררת (DAP).

הגברת הפעילות: הזמנות חוזרות מצדיקות הקמת נהלי ייבוא, מחסנים רשויים או שותפויות הפצה בשווקי יעד.

כיצד Reevol תומכת בפעילות יצוא לאחר התערוכה

הפער בין ליד בתערוכה למשלוח מסחרי הוא המקום שבו יצואנים רבים נתקעים. השקעתם בתערוכה, יצרתם עניין, וכעת אתם ניצבים מול מורכבות תפעולית של אספקה חוצת גבולות.

Reevol מגשרת על הפער. מהוצאת ATA Carnet לציוד התערוכה ועד מסמכי יצוא למסחר למכולה הראשונה, אנחנו מטפלים בשכבת הציות והלוגיסטיקה שממירה לידים מהתערוכה להזמנות מסופקות.

שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

איזו תערוכה הכי מתאימה לחברות חומרה B2B?+
זה תלוי בקונה שלכם. חומרה לצרכן (בית חכם, וובלים) מתאימה ל-CES בזכות גישה לרוכשים קמעונאיים. חומרה תעשייתית (חיישנים, ציוד אוטומציה) מתאימה ל-Hannover Messe בזכות צפיפות צוותי רכש. חומרת טלקום (ציוד רשת, מכשירים ניידים) מתאימה ל-MWC לקונים ממפעילים ו-IT ארגוני.
כמה עולה להציג ב-CES, MWC או Hannover Messe?+
תקצבו $25,000–$45,000 לנוכחות סטארטאפ (סטנד קטן, 2–3 אנשי צוות) ו-$90,000–$150,000+ לנוכחות מלאה (סטנד גדול יותר, 6–10 אנשי צוות). העלויות כוללות שטח, בנייה, נסיעות, לינה, שילוח ושירותים. CES נוטה להיות היקרה ביותר בשל מחירי לאס וגאס; Hannover Messe לעיתים נמוכה יותר לגודל סטנד שווה.
האם צריך ATA Carnet לציוד תצוגה בתערוכה?+
ATA Carnet מפשט ייבוא זמני של ציוד הדגמה בכל שלושת היעדים (ארה״ב, ספרד, גרמניה). הוא מבטל תשלומי מכס וערבויות. יש חלופות (US TIB, Temporary Admission באיחוד), אך הן כוללות יותר בירוקרטיה. לפריטים בערך גבוה או ללוחות זמנים רב-מדינתיים, Carnet לרוב היעיל ביותר.
כמה זמן מראש צריך להזמין שטח בתערוכה?+
הזמינו 6–10 חודשים לפני התערוכה למיקומים מועדפים ולמחירי Early Bird. הזמנות של פחות מ-3 חודשים נוטות לקבל מיקומים פחות טובים ולשלם פרמיה. למציגים בינלאומיים ראשונים, ציר 12 החודשים מאפשר היערכות מספקת לויזות, שילוח ותיעוד מכס.
איזו ויזה נדרשת כדי להציג ב-CES בלאס וגאס?+
אזרחים מ-41 מדינות בתוכנית פטור ויזה יכולים להשתמש ב-ESTA ($21, בקשה מקוונת, תקף לשנתיים). אחרים נדרשים לויזת עסקים B1 משגרירויות/קונסוליות ארה״ב. זמני טיפול משתנים משמעותית. הגישו מוקדם והכינו מסמכים: מכתב חברה, רישום לתערוכה, אישור מלון, טיסת חזור.
איך מודדים ROI של תערוכה?+
חישבו עלות-לליד-מוסמך: חלקו עלות תערוכה כוללת במספר הלידים המוסמכים. השוו לערוצי יצירת לידים אחרים. עקבו אחרי הזדמנויות מקור-תערוכה בצינור המכירות כדי למדוד שיעורי המרה וגודל עסקאות. בנצ׳מרקים מצביעים על $4.52 החזר לכל $1, אך התוצאה תלויה בבחירת התערוכה, איכות הסטנד והפולואפ.